Producent znaków drogowych, aktywnych i zmiennej treści

producent znaków drogowych

Firma Tioman Group cieszy się popularnością i dużym zaufaniem wśród swoich klientów. To firma, która zajmuje się produkcją oznakowania na polskich drogach. W swojej ofercie posiada szeroki wybór możliwości, znajdują się tam znaki zakazu, nakazu, informacyjne, ale także istnieje możliwość wykonania niestandardowych tabliczek z treścią, jaką zażyczy sobie klient. 

Dba również o jak najlepszą jakość wykonywanych produktów, a dodatkowo zapewnia doskonałą widoczność, poprzez oklejenie ich folią. Pomaga to również w utrzymaniu doskonałego stanu znaków, aby mogły służyć przez kolejne lata. W ofercie znajdziemy także folie odblaskowe wykonywane np. w technologii pryzmatycznej bądź antyroszeniowej.  

Od tego, z czego będzie wykonany znak, zależy tylko i wyłącznie od preferencji klienta. Może być on wykonany ze stali bądź aluminium. Wszystkie wymagania dotyczące wykonania znaków należy zaznaczyć na samym początku, a w razie potrzeby, prosimy skontaktować się z firmą, która pomoże podjąć odpowiednią decyzję.  

Poszczególne kategorie znaków drogowych

 • Znaki ostrzegawcze – oczywiście ich kształt to trójkąt z czerwonym obwodem na żółtym tle. Istnieje możliwość wyboru wielkości znaku. Znaki ostrzegawcze pełnią rolę zawiadomienia i ostrzeżenia kierowcy o niebezpiecznych sytuacjach. Dzięki nim prowadzący pojazd jest w stanie przygotować się do zagrożeń, które w niedługim czasie się pojawią. Np. przejście dla pieszych, niebezpieczny zjazd, rowerzyści.
 • Znaki zakazu – ich zadaniem jest wzbogacenie naszej wiedzy o zabronionych rzeczach podczas jazdy. Znaki zakazu są okrągłe, mają białe tło z czerwonym obwodem i również występują w kilku rozmiarach. Przykład: zakaz wjazdu, wyprzedzania, stop. 
 • Znaki nakazu – pomagają w prawidłowym poruszaniu się kierowcy podczas podróży. Pokazują, w jakim kierunku należy jechać i jak się zachować. Zwykle są w kształcie koła, a ich kolor to niebieski z białymi elementami na tle. Wielkości również są różne.  Np. nakaz jazdy prosto, droga dla pieszych, prędkość minimalna. 
 • Znaki informacyjne – są to pionowe znaki, które informują o różnych obiektach znajdujących się na drodze oraz strefach, które się pojawią. Tak jak w poprzednich znakach, wielkość jest do wyboru przez klienta. Np. droga ekspresowa, parking, tunel. 
 • Znaki uzupełniające – występują rzadziej na drogach, ale również są potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o ich wygląd, to różnią się one od wcześniej wymienionych. Są niestandardowe, co podkreśla ich wyjątkowość. Np. przejście graniczne, nazwa rzeki, przejazd tranzytowy. 
Przeczytaj:  Na czym polega filtracja oleju?

Znaki aktywne

Nazywane są także znakami pulsacyjnym lub znakami LED. Służą do znacznej poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drodze. Występują najczęściej w miejscach, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych, aby zapewnić im spokój, a dla kierowcy zwiększenie jego uwagi podczas podróży. W ofercie występują znaki aktywne, takie jak:

 • Przejście dla pieszych,
 • Ograniczenie prędkości,
 • STOP,
 • Tablice kierunkowe.

Firma oferuje wyposażenie każdego znaku w LED. 

Znaki zmiennej treści

Są to:

 • Znaki mobilne LED MVMS wyświetlają za pomocą stworzonej aplikacji wybrane znaki oraz komunikaty. 
 • Znaki pryzmatyczne PVMS są w stanie wyświetlać trzy wybrane komunikaty. 
 • Znaki VMS – pomagają w usprawnieniu kontroli ruchem, dzięki czemu wszystko zachodzi sprawniej. Wyświetlają one wiele informacji oraz znaków.

Korzystanie ze znaków zmiennej treści jest bardzo proste i intuicyjne. 

Podobne:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *