Duże przeszklenia – zalety i wady

Duże przeszklenia - zalety i wady

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy wybrać duże przeszklenia czy drzwi tarasowe, należy wiedzieć, że każdy rodzaj okna lub drzwi jest technicznie rzecz biorąc przegrodą. Ważnym czynnikiem jest izolacja termiczna, dlatego każde duże przeszklenie powinno być wykonane ze stolarki o dobrych współczynnikach przenikania ciepła. Istnieje kilka wad dużych przeszkleń, ale o nich dowiesz się więcej z tego artykułu. Ten artykuł da Ci wewnątrz scoop na plusy i minusy tych typów okien i drzwi.

Double glazing

Istnieje wiele korzyści z podwójnych szyb, w tym jego zdolność do zwiększenia efektywności energetycznej domu i zmniejszenia śladu węglowego. Pomimo początkowych kosztów, podwójne szyby mogą zapewnić korzyści poza estetyką. Jego korzyści obejmują zwiększone bezpieczeństwo i ciepło, izolację akustyczną i zmniejszone rachunki za energię. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podwójnych szybach oraz ich zaletach i wadach. Rozważ również zalety i wady potrójnego oszklenia. Dodatkowo rozważ proces instalacji i koszt wymiany istniejących okien.

Przesuwne drzwi patio

While przesuwne drzwi patio są najbardziej popularnym stylem drzwi patio, istnieją zalety i wady każdego z nich. Na przykład, ograniczają one wielkość wejścia o około połowę. Stąd ważne jest, aby dokładnie rozważyć umieszczenie mebli w zasięgu huśtawki. Inną wadą jest fakt, że przesuwne drzwi tarasowe mogą nie być bezpieczne dla dużych przedmiotów. Z tego powodu, drzwi francuskie są bardziej praktyczną opcją dla niektórych domów.

Koszty

Dodanie ponadgabarytowych paneli szklanych do domu może zwiększyć koszty o wiele. Ponadgabarytowe panele szklane to takie, które są większe niż 4 m długości i 2,4 m szerokości. Tego typu przeszklenia mają bardziej skomplikowane wymiary i wymagają specjalistycznego sprzętu oraz siły roboczej do montażu. Ponadto mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami masakry. W tym artykule przeanalizujemy koszty dużych przeszkleń. Ważne jest, aby rozważyć rozmiar i rodzaj paneli szklanych przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Przeczytaj:  Budowa domu na pochyłej działce - jakie są zagrożenia?

Efektywność energetyczna

Choć ulepszenia fenestracji na dużą skalę są kosztowne, nadal istnieją sposoby na poprawę efektywności energetycznej dużych przeszkleń. Dodanie argonu do przestrzeni powietrznej między taflami szkła jest jednym z łatwych sposobów poprawy efektywności energetycznej przeszkleń na dużą skalę. Wypełnienie tym gazem jest wymagane w wielu zastosowaniach. Jednak wiele zastosowań jest trudniejszych do osiągnięcia. Poniżej wymieniono kilka przykładów zastosowań, które mogą odnieść korzyści z wypełnienia argonem.

Redukcja hałasu

Ilość transmisji dźwięku przez okno lub drzwi zależy od ich grubości. Większe przeszklenia zwiększają tę ilość. Grubsze szyby i systemy dwuszybowe poprawiają redukcję hałasu poprzez zmniejszenie szczeliny między oknem a otaczającą je ścianą. Wysokiej jakości uszczelki obwodowe również przyczyniają się do redukcji hałasu. Redukcja hałasu może być mierzona w decybelach (dB): wzrost o 10dB odpowiada postrzeganej podwójnej głośności. Redukcja hałasu dzięki wielu warstwom szkła lub szkła izolacyjnego jest również możliwa, ale wielkość poprawy zależy od separacji warstw.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *