Koszt fundamentów dla domu jednorodzinnego – ile to kosztuje?

Koszt fundamentów dla domu jednorodzinnego - ile to kosztuje?

Istnieje wiele czynników związanych z określeniem kosztu fundamentów domu. Na przykład, czy użyć betonu lub bloku żużlowego, koszt wykopu i czy zbudować monolityczny fundament płytowy są wszystkie czynniki do rozważenia. W tym artykule przyjrzymy się tym aspektom i temu, jak wpływają na cenę fundamentu domu.

Koszt fundamentów dla domu jednorodzinnego

Istnieje wiele różnych typów fundamentów. Najpopularniejszym typem jest płyta betonowa. Można wybierać pomiędzy płytą monolityczną a płytą ze ścianą trzonu. Monolityczne płyty są zazwyczaj mniej kosztowne niż ściany pnia, i wymagają tylko około 5 do 14 dolarów za stopę kwadratową. Płyty te są często szybkie do wylania i wymagają mniej pracy niż inne rodzaje fundamentów. Płyty monolityczne są najlepsze dla obszarów o spójnych warunkach glebowych.

Koszt fundamentów różni się od jednego właściciela domu do drugiego. Rozległy dom ranczo będzie kosztować więcej za stopę kwadratową niż dwupiętrowy dom. Zamiast wydawać więcej pieniędzy na fundamencie płyty, można rozważyć budowę domu dwupiętrowego. To będzie kosztować mniej ogólnie, ale będzie wymagać, aby zapłacić wyższą cenę za stopę kwadratową. Innym sposobem na obniżenie kosztów jest budowa piwnicy.

Concrete vs cinder block

Concrete cinder block homes są droższe w budowie niż stick-built houses, ale są ognioodporne. Domy te kosztują zazwyczaj od 180 do 210 dolarów za stopę kwadratową. Ponadto, domy bloków żużlowych wymagają więcej pracy niż kij zbudowany domy, ponieważ są one ułożone w stos zamiast wylane. Dodatkowo, ściany blokowe nie mają elastyczności wylanych ścian betonowych, ponieważ nie mogą być cięte z powrotem do drenażu lub dodane do zwiększenia wielkości domu.

Zalety betonowej fundacji obejmują łatwość użycia. Zarówno bloki żużlowe i wylany beton są łatwe do transportu i przechowywania. Ale beton wymaga rozległego przygotowania i wymaga ciężarówki betonu, aby podróżować w niewielkiej odległości do miejsca budowy. Dodatkowo, fundamenty z pustaków żużlowych są bardziej podatne na wyboczenia i wygięcia z powodu złej konstrukcji, a także podziemnego ciśnienia bocznego wody. Niezależnie od wyboru, naprawa fundamentu z płyt betonowych może być bardzo kosztowna w zależności od stopnia uszkodzenia.

Przeczytaj:  Czy budowa domu może odbyć się bez pozwolenia?

Koszty wykopu

Całkowity koszt wykopu dla domu jednorodzinnego różni się od projektu do projektu. Koszt wykopania domu jednorodzinnego zależy od wielkości projektu, rodzaju potrzebnych materiałów i specyficznych warunków miejsca. Należy również wziąć pod uwagę koszty roboczogodzin, materiałów i sprzętu. Aby pomóc Ci określić koszt wykopu, oto lista wspólnych zadań wykopowych.

Cel wykopu może również wpłynąć na jego koszt. Jeśli chcesz przygotować miejsce na krajobraz, będziesz wydawać dużo mniej niż jeśli musisz wykopać fundament. Inne czynniki mogą wpłynąć na koszty wykopu, ponieważ stare baseny muszą zostać usunięte i przetransportowane do miejsca utylizacji. W zależności od celu wykopu, koszty mogą wynosić od 1 500 do 50 000 dolarów.

Koszty fundamentu z płyt monolitycznych

Koszty budowy fundamentu z płyt monolitycznych dla domu jednorodzinnego wynoszą od 4 500 do 12 000 dolarów, w zależności od wielkości konstrukcji. Metoda ta jest szybka, a beton jest wylewany w jednym dużym wylewie. Oprócz tego, że jest to bardziej opłacalna opcja, wymaga również mniej pracy i wymaga równego miejsca z dobrze zagęszczonej gleby. Ten rodzaj fundacji nie jest zalecany dla obszarów zagrożonych powodzią, ponieważ warunki glebowe mogą się zmienić dramatycznie podczas zamarzania i rozmarzania.

Monolityczny fundament płytowy wymaga czterech cali betonu w najgrubszym punkcie. Wysycha szybciej niż jakikolwiek inny typ fundamentu. Fundamenty z płyt monolitycznych trwają do 50 lat, jeśli są prawidłowo wykonane. Fundamenty z płyt monolitycznych są również łatwiejsze w utrzymaniu. Nie wymagają one przestrzeni pełzającej, a ich trwałość może wynosić nawet 50 lat. Fundamenty z płyt monolitycznych są zazwyczaj droższe niż inne rodzaje fundamentów, ale są lepsze, jeśli budujesz dom jednorodzinny i musisz mieć poziom.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *