Jak głęboko wykopać dół pod fundamenty?

Jak głęboko wykopać dół pod fundamenty?

Jak głęboko należy wykopać otwór pod fundamenty? W dużej mierze zależy to od tego, co planujesz zbudować, ale ważne jest, aby przestrzegać lokalnych przepisów budowlanych. W niektórych rejonach fundamenty muszą być wykopane na tyle głęboko, aby sięgały poniżej linii mrozu, co zapobiega przesuwaniu się budynku podczas trzęsienia ziemi. Przeczytaj poniższe artykuły, aby dowiedzieć się, jaka jest właściwa głębokość. Poniżej przedstawiono wskazówki dotyczące kopania dołów pod fundamenty.

Najgłębsza część drenażu

Głębokość drenażu fundamentowego zależy w dużej mierze od śladu budynku i odległości od podziemnych drenaży. Najgłębsza część odpływu musi być co najmniej tak głęboka jak odpływ i nie powinna być głębsza niż trzy stopy od poziomu gruntu. W niektórych przypadkach odpływ może wymagać większej głębokości, aby nie wpływać na system odwadniający budynku. Należy pamiętać, że drenaż powinien wychodzić z wielu miejsc w zależności od nachylenia i śladu budynku.

Najgłębsza część kanalizacji

Linie kanalizacyjne biegną z dala od domu, przewożąc odpady i wodę do miejskiego systemu kanalizacyjnego lub oczyszczalni ścieków. Ścieki te są oczyszczane przed zwróceniem ich do domu. Głębokość linii kanalizacyjnych może wynosić od 18 cali do ponad 56 stóp. Przewody kanalizacyjne w domu z płytami są zwykle 12 do 24 cali pod płytą betonową. W tym przypadku należy zbudować fundament, aby chronić linię kanalizacyjną.

Głębokość linii mrozu

Niezależnie od tego, czy budujesz stałą strukturę czy półtrwałą altanę, powinieneś zrozumieć głębokość linii mrozu przed rozpoczęciem projektu budowlanego. Głębokość linii mrozu może mieć dramatyczny wpływ na Twój projekt budowlany. Zastosowanie niewłaściwej głębokości może doprowadzić do niewyważenia lub uszkodzenia konstrukcji. Właściwa głębokość linii mrozu jest również krytyczna dla instalacji podpór strukturalnych i kotew.

Szerokość stopy

Kody budowlane zazwyczaj określają głębokość i szerokość fundamentów. Głębokość powinna być nie mniejsza niż 12 cali na południu do sześciu stóp lub więcej w bardziej północnych obszarach. Szerokość stóp musi być co najmniej dwa cale szersza niż głębokość fundamentu. Szerokość stopy powinna wystawać dwa cale od obu ścian konstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, grubość stopy musi być równa lub większa od szerokości.

Przeczytaj:  Budowa domu na pochyłej działce - jakie są zagrożenia?

Głębokość fundamentu

Jak głęboko wykopać dół pod fundament zależy od rodzaju gleby i struktury gruntu w miejscu. Dla przeciętnej gleby trzeba będzie wykopać dół o głębokości około 3 do 4 stóp, dzieląc go na transze o szerokości dwóch stóp. Ważne jest, aby ocenić jakość gleby przed zakupem działki budowlanej, aby uniknąć nieprzewidzianych kosztów i opóźnień. Upewnij się, że fundament jest wystarczająco głęboki, aby uniknąć podkopywania pobliskich konstrukcji.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *