Koszt budowy domu jednopiętrowego – ile wydać?

Koszt budowy domu jednopiętrowego - ile wydać?

Koszt budowy domu jednopiętrowego może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników. Materiały stanowią około 50 procent całkowitej ceny, podczas gdy koszty pracy stanowią około 40 procent. Ponadto budowa większego domu może skutkować wyższymi kosztami ogólnymi, chociaż koszt budowy domu jednopiętrowego może być podobny w innych regionach kraju. Na Zachodzie koszty budowy są zwykle wyższe niż w innych częściach kraju.

Materiały stanowią około 50 procent całkowitego kosztu

Materiały używane do budowy domu mają kluczowe znaczenie dla budowy domu. Określają one, jak kosztowna jest budowa domu, a ich wybór może wpłynąć na ogólny koszt. Na przykład, siding winylowy może kosztować tak mało jak $2 za stopę kwadratową, podczas gdy niestandardowy kamień może kosztować nawet $30 za stopę kwadratową. Jednak wybór ekonomicznych materiałów nie oznacza kompromisu w kwestii bezpieczeństwa lub wyglądu. Oprócz materiałów, budowniczowie muszą również wziąć pod uwagę niezliczone długości rur i przewodów.

Koszty pracy stanowią około 40 procent

Koszty pracy stanowią większość kosztów budowy domu i mogą być trudne do dokładnego zmierzenia. Ostateczna cena za nowy dom będzie się znacznie różnić w zależności od planów i ilości pracy. HomeAdvisor szacuje, że praca stanowi około 40 procent całkowitego kosztu jednopiętrowego domu. Ważne jest, aby pamiętać, że praca obejmuje długą listę specjalistycznych ekspertów, że wykonawca będzie zatrudniać. Średnio w procesie budowy bierze udział 24 podwykonawców.

Najdroższy region do budowy domu jest na Zachodzie

Koszt budowy domu jednopiętrowego na Zachodzie różni się znacznie w zależności od obszaru, w którym mieszkasz. Na przykład w Arizonie koszt nowego domu o powierzchni 1800 stóp kwadratowych wynosił 3000 dolarów, podczas gdy w Nevadzie był prawie dwukrotnie wyższy. W Kalifornii może to kosztować nawet 2 miliony dolarów. I chociaż istnieje wiele regionów o stosunkowo niskich kosztach budowy domu jednopiętrowego, Zachód jest uważany za najdroższy.

Przeczytaj:  Rzeczy, o których należy pamiętać budując murowany domek letniskowy

Kity do budowy domu są wysyłane na posesję

Przy budowie domu jednopiętrowego, zestawy do budowy domu są wysyłane na posesję. Zestawy te mogą być zmontowane w ciągu około trzech dni. Zawierają one prefabrykowane ściany, okna, siding i inne materiały. Ściany są łatwo montowane i numerowane. Zestawy do budowy domu mogą być również dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań, takich jak te z osób niepełnosprawnych lub starszych. Koszt ukończonego projektu wynosi zazwyczaj od 250 do 500 dolarów za stopę kwadratową.

Opłaty i inne koszty prac na miejscu różnią się w zależności od miasta, hrabstwa i stanu

Opłaty i inne koszty prac na miejscu przy budowie nowego domu różnią się znacznie od miasta do miasta, hrabstwa do stanu, a nawet wśród tego samego typu domu. Koszt prac na miejscu i opłat w dużej mierze zależy od rodzaju konstrukcji, ale w większości przypadków wahają się one od 100 do 450 dolarów za historię. Koszt prac i opłat jest zazwyczaj wyższy, jeśli budowa obejmuje skomplikowany projekt terenu. Ponadto, opłaty mogą być wyższe, jeśli na terenie nieruchomości znajduje się woda, np. z rzeki lub jeziora.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *