Efekty kapitalizacji dotacji na budowę domu w 2022 roku

Efekty kapitalizacji dotacji na budowę domu w 2022 roku

Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące Capitalization Effects of Subsidies on the Construction of a House in 2022, Tax break that freezes property taxes on new projects, Impact of Brexit, and Pandemic on Real Estate Prices. Jeśli jesteś na rynku domu, przeczytaj ten artykuł. Dostarczy Ci on niezbędnych informacji i wskazówek. Aby rozpocząć proces, kliknij w poniższy link.

Efekt kapitalizacji dopłat do budowy domu

Efekt kapitalizacji dopłat do budowy domu w Niemczech jest stosunkowo silny. Program doprowadził do wzrostu popytu na nowe mieszkania, który jest następnie kapitalizowany w cenach. Ponadto, program dotacji ma nieproporcjonalny wpływ na wcześniejszych właścicieli domów, których ceny rosną nawet bardziej niż ceny potencjalnych nabywców. Stąd rząd powinien zrewidować program dotacji, aby zrozumieć jego prawdziwy wpływ na ceny domów.

W celu kontroli trendów regionalnych, analizy są prowadzone dla dwóch różnych typów nieruchomości: domów jednorodzinnych z dwoma lub więcej mieszkaniami. Analizy te nie wykazują znaczącego wpływu na domy jednorodzinne. Efekty nie są jednak tak silne dla większych budynków, ze względu na heterogeniczność wśród różnych typów nieruchomości. Oznacza to, że efekty dotacji na budowę domu są heterogeniczne, tzn. są większe dla domów, w których mieszkają członkowie rodziny.

Przerwa podatkowa zamraża podatki od nieruchomości w nowych projektach

Stan musi jeszcze ponownie przedstawić propozycję, która na stałe przedłużyłaby hojną przerwę podatkową, która zamroziła podatki od nieruchomości dla nowych konstrukcji mieszkalnych na następne 40 lat. Jednak obecny środek może wygasnąć przed 15 czerwca 2020 r., a jeśli miasto nie wprowadzi go ponownie, czynsze będą nadal rosły. Przerwa podatkowa pomogłaby również zmagającemu się z problemami miasta przemysłowi nieruchomości, ponieważ brak podaży powoduje wzrost czynszów.

Przerwa podatkowa dla nowych konstrukcji i istniejących domów w Long Island City, Queens, została przedłużona na czwarty rok z rzędu, przynosząc prawie 6,5 miliona dolarów z powrotem do mieszkańców. Stan przypisał oszczędności do wdrożenia inicjatyw redukcji zadłużenia i kontroli wewnętrznych. Dzięki tym inicjatywom, ulga podatkowa ma pomóc politykom w wygraniu reelekcji. Jednak może nie wystarczyć, aby pomóc właścicielom domów.

Przeczytaj:  Budowa domu o powierzchni 100m2 - Ile kosztuje stan surowy zamknięty?

Impacts of Brexit

Jest wiele potencjalnych konsekwencji dla branży budowlanej, jeśli Brexit się wydarzy, ale niektóre z nich są oczywiste. Słaby funt i potencjalne taryfy zwiększyłyby koszty. Ponieważ oczekuje się, że w przyszłości Wielka Brytania zastąpi finansowanie z EBI, niepewność spowodowana Brexitem mogłaby negatywnie wpłynąć na przyszłe inwestycje w infrastrukturę. Ceny domów również spadłyby, stawiając nabywców domów w niekorzystnej sytuacji. Zagraniczna własność nieruchomości mogłaby stać się mniej atrakcyjna, ponieważ regulacje rządowe wymagałyby od zagranicznych właścicieli podnajmowania wolnych domów.

Wielka Brytania może stworzyć własny system pomocy państwa w celu zwalczania praktyk antykonkurencyjnych. Ukierunkowane dotacje państwowe mają pozytywny wpływ na gospodarki, tworzą miejsca pracy i wspierają inwestycje bez negatywnego wpływu na konkurencję. Łatwiej jest sfinansować tego typu program niż unijny system pomocy państwa, który wymaga notyfikacji w Komisji Europejskiej i może trwać latami. Do 2022 roku Wielka Brytania może nałożyć dalszą kontrolę proceduralną na programy dotacji.

Wpływ pandemii na ceny nieruchomości

O ile pierwsza fala zakażeń COVID-19 spowodowała ogromny spadek cen sprzedaży, o tyle druga fala spowodowała jeszcze większe spadki. Podczas drugiej fali wpływ na ceny sprzedaży stał się bardziej widoczny, ponieważ wzrosły stopy bezrobocia, a na ceny wpłynęła zwiększona dostępność przystępnych cenowo mieszkań. W większości dotkniętych dzielnic obniżka cen COVID-19 wynosiła od 1% do 50%, a średnio 14%. Wpływ na pustostany będzie w dużej mierze zależał od lokalizacji, układu i wentylacji budynków.

Oczekuje się, że rynek mieszkaniowy pozostanie silny do 2022 r., napędzany wzrostem popytu ze strony millenialsów i Gen Zers. Oczekuje się, że ten trend doprowadzi również do boomu remontowego. Niski poziom zapasów powinien również napędzać przemysł mieszkaniowy w 2022 roku. Ekonomiści Zillow przewidują stopniowe spowolnienie sprzedaży domów w 2022 roku, ale przewidują, że rynek mieszkaniowy pozostanie silny w nadchodzących latach.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *