Garaż na jeden samochód – jakie wymiary są najlepsze?

Garaż na jeden samochód - jakie wymiary są najlepsze?

Budując garaż na jeden samochód, należy rozważyć jego wymiary. Jak wspomniano, chcesz, aby było to minimum 10 na 20 stóp, więc masz wystarczająco dużo miejsca, aby chodzić wokół niego. Jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania, powinieneś dążyć do minimalnego rozmiaru 24 stóp (7,3 metra). Garaż powinien być wystarczająco duży, aby zmieścić szafki i półki przed zaparkowanymi samochodami. Pamiętaj, aby rozważyć również projekt drzwi garażowych, ponieważ będzie to jedna z najbardziej zauważalnych cech architektonicznych garażu.

Koszt garażu jednosamochodowego

Garaż jednosamochodowy może być tak mały jak 10 na 18 cali lub tak duży jak 14 na 28 stóp. Idealny rozmiar będzie zależał od tego, ile miejsca potrzebujesz do przechowywania, pracy lub obu. Jeśli planujesz używać garażu tylko dla jednego pojazdu, mniejszy garaż na jeden samochód będzie nadal służyć swojemu celowi i zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Ale co jeśli planujesz zaparkować w nim więcej niż jeden samochód? W tym przypadku garaż 1,5 samochodu będzie więcej niż wystarczającą przestrzenią.

Typowy koszt garażu na jeden samochód to 14 400 USD do 19 200 USD, chociaż garaż na dwa samochody będzie kosztował cię nieco więcej. Dla garażu na dwa samochody, wymiary powinny być co najmniej 12 stóp długości i dwadzieścia stóp szerokości. Jednak garaże na jeden samochód nie są powszechne i mogą być wykorzystywane do innych celów. Szerokość i głębokość garażu jednosamochodowego w dużej mierze zależy od wielkości domu i pożądanej wielkości.

Garaż jednosamochodowy może dodać aż 15 000 USD do wartości domu. Jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie, może nawet okazać się, że może zwiększyć wartość domu o 20% lub więcej. Dodatkowo, garaż może zwiększyć wartość odsprzedaży nawet o 80%. Średni koszt garażu dwustanowiskowego wynosi od 16 000 do 46 000 USD.

Rozmiar garażu jednosamochodowego

Garaż jednosamochodowy ma zwykle kilkaset stóp kwadratowych wielkości. Ale w zależności od rodzaju garażu, może być tak duży, jak trzysta dwadzieścia stóp kwadratowych. Niektóre są nawet szersze, pozwalając na dodatkowe przechowywanie, pralki i suszarki, a nawet drugą lodówkę na zewnątrz. Dwusamochodowy garaż, z drugiej strony, jest około dwukrotnie większy od garażu jednosamochodowego i może wynosić od 440 do 624 stóp kwadratowych. Ta przestrzeń jest często szersza niż garaż na jeden samochód, więc ważne jest, aby znać dokładne wymiary garażu na jeden samochód, który rozważasz.

Oprócz pojazdu, garaż na jeden samochód jest również przydatny do przechowywania części zamiennych i innych przedmiotów. Powinien być wystarczająco wysoki, aby pomieścić bagażnik samochodu i mieć wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe przechowywanie. Garaże powinny mieć co najmniej trzy metry długości, trzy metry szerokości i dwa metry wysokości. Wysokość powinna być co najmniej dwa metry powyżej przeciętnej osoby. To da dużo miejsca na dodatkowe meble, a utrzymanie garażu nie będzie kosztować ziemi.

Przeczytaj:  Rozpoczęcie budowy - kiedy można zacząć budować?

Maksymalna wysokość garażu na jeden samochód to ponad dwa metry. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wysokość sufitu. Wybór zbyt wysokiej lub zbyt niskiej wysokości spowoduje pogorszenie funkcjonalności garażu. Również ważne jest, aby znać wymiary samochodu i wysokość sufitu. Pomoże to w doborze odpowiedniego garażu dla samochodu. Pamiętaj jednak, że standardowy garaż jednosamochodowy jest zaprojektowany tak, aby pomieścić wymiary standardowego samochodu osobowego, więc nie zapomnij wykonać pomiarów swojego SUV-a lub minibusa.

Rozmiar bramy garażowej

Rozmiar bramy garażowej na jeden samochód jest ważny, ponieważ określa ilość miejsca, jaką zapewnia dla samochodu. Wiele drzwi jest w rozmiarach osiem stóp na siedem stóp, i będzie wygodnie zmieścić standardowej wielkości samochód. Ale jeśli jesteś właścicielem van, mini-truck, lub SUV, a następnie będziesz chciał większe drzwi. Niezależnie od wielkości pojazdu, należy upewnić się, że kupujesz odpowiednie drzwi do garażu.

Typowe drzwi garażowe dla jednego samochodu mają szerokość ośmiu stóp lub 2,4 metra. Niektóre są nawet dziewięć stóp szerokości, dla dodatkowego prześwitu. W przypadku garażu na dwa samochody, należy rozważyć uzyskanie drzwi, które są co najmniej szesnaście stóp szerokości. Jednak większość właścicieli domów decyduje się na standardowe drzwi o szerokości 15 lub 16 stóp. Poniżej wymieniono kilka rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze bramy do garażu na jeden samochód. Jeśli jesteś w pośpiechu, możesz rozważyć zainstalowanie dwóch samochodów drzwi zamiast.

Podwójne i potrójne samochody drzwi garażowe są przeznaczone dla dwóch lub trzech samochodów, i może łatwo pomieścić trzy samochody. Chociaż potrójne bramy garażowe są rzadkie, wiele osób posiada garaże z trzema samochodami. Garaż jednosamochodowy to świetny rozmiar dla samochodu, ale garaż dwusamochodowy to bardziej wydajna opcja. Jedynym minusem podwójnych drzwi garażowych jest to, że nie mogą pomieścić większych samochodów.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *