Garaż na dwa samochody – jakie wymiary powinien mieć?

Garaż na dwa samochody - jakie wymiary powinien mieć?

Projektując garaż, należy wziąć pod uwagę szerokość i długość obu pojazdów. Łącząc szerokości, należy zostawić 30 cali między każdym samochodem dla bufora, który powinien mieć co najmniej 30 cali z każdej strony. Jeśli to możliwe, pozostań w ramach swojego budżetu, ponieważ dodanie powierzchni kwadratowej do garażu zwiększy koszt. Jeśli masz dwa samochody, możesz potrzebować węższego garażu niż jeden z dłuższymi drzwiami.

Minimalny rozmiar

Minimalny rozmiar garażu dla dwóch samochodów wynosi około 20 stóp na 20 stóp. Jest to wystarczające dla dwóch kompaktowych samochodów i większych SUV-ów i pickupów, ale może być ciasno, jeśli masz duży pojazd. Należy szukać garażu, który ma co najmniej dwadzieścia stóp na dwadzieścia stóp, a najlepiej dwadzieścia stóp na dwadzieścia cztery stopy. Drzwi garażu dwustanowiskowego powinny mieć co najmniej dwanaście stóp na osiem stóp, a standardowy garaż dwustanowiskowy powinien mieć szesnaście stóp szerokości na osiem stóp wysokości.

Należy pamiętać, że garaż musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić dwa samochody. Minimalny rozmiar garażu powinien mieć 2ft 6 in. 75cm przestrzeni po obu stronach każdego samochodu, tak, że drzwi mogą się w pełni otworzyć bez scuffing lakier pojazdów. Mini wymaga minimalnej szerokości sześciu stóp czterech cali, ale garaż o tej samej szerokości musi mieć dwadzieścia stóp dwóch cali lub sześć metrów.

Wspólna wysokość ścian

Wysokość ścian w garażu dla dwóch samochodów będzie się różnić w zależności od wybranego modelu. Długość będzie się wahać od dwudziestu do czterdziestu stóp. Jeśli garaż jest zbyt krótki, może być trudno zaparkować samochód, a jeśli garaż jest zbyt długi, może być konieczne zapłacenie za usługi dostawcze. W niektórych przypadkach możliwe jest zbudowanie garażu dla dwóch samochodów w dłuższej przestrzeni.

Typowy samochód ma szerokość od sześciu do siedmiu stóp. Jeśli twój garaż jest zbyt krótki, aby pomieścić duży samochód, być może będziesz musiał przedłużyć ściany, aby zwiększyć przestrzeń. Musisz zostawić co najmniej dwa cale przestrzeni na głowę, aby zainstalować otwieracz drzwi garażowych. Można również zwiększyć wysokość garażu na dwa samochody, instalując system kratownicowy na poddaszu. Ten typ garażu zapewnia przestrzeń podłogową i pełne schody.

Długość

Dwusamochodowy garaż musi być wystarczająco długi i szeroki dla obu pojazdów, jak również zapewniający wystarczającą przestrzeń do przechowywania. Dwusamochodowe garaże mogą być albo wolnostojące struktury lub dołączone do domu. Te typy garaży zazwyczaj cechują się loftem, aby zapewnić dodatkowe pionowe miejsce do przechowywania. Typowa długość i szerokość dwusamochodowego garażu to 20 lub 24 stopy. Drzwi powinny być co najmniej 12 stóp szerokości i osiem stóp wysokości.

Powinniście zawsze łączyć pomiary szerokości i długości, i upewnić się, że jest przestrzeń buforowa co najmniej 30 cali po obu stronach samochodu. Szerokość i długość garażu powinny mieścić się w budżecie, ponieważ dodanie więcej powierzchni kwadratowej zwiększy tylko ogólne koszty budowy. Ogólnie rzecz biorąc, należy zaplanować dwa lub trzy stopy przestrzeni po obu stronach garażu do przechowywania towarów i sprzętu. Dla dodatkowych pojazdów, dodaj do dwóch stóp do każdej strony garażu.

Przeczytaj:  Koszt fundamentów dla domu jednorodzinnego - ile to kosztuje?

Szerokość

Idealna szerokość dla garażu to około dziesięć na dwadzieścia stóp. Minimalna przestrzeń jest wystarczająca dla dwóch samochodów do parkowania obok siebie. Jeśli chcesz mieć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, będziesz chciał zbudować garaż o długości dwudziestu stóp lub więcej. Następnie możesz zbudować szafki i półki magazynowe przed zaparkowanym samochodem. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji o idealnym rozmiarze garażu jest zmierzenie swoich pojazdów. Oto kilka wytycznych.

Szerokość garażu dla dwóch samochodów wynosi zazwyczaj około 18 do 20 stóp. Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca między dwoma samochodami, możesz zainstalować drzwi o szerokości trzech stóp z boku. Standardowe drzwi garażowe mają szerokość szesnastu stóp, ale można zwiększyć szerokość do dwudziestu dwóch stóp, jeśli tego potrzebujesz. Garaż na trzy samochody będzie wymagał środkowego słupka, środkowych drzwi i większego otworu drzwiowego.

Wysokość

Wysokość garażu na dwa samochody jest kluczowa w określeniu, czy pokój jest wystarczająco duży, aby pomieścić dwa pojazdy. Brama garażowa wymaga co najmniej dwóch cali wysokości głowy, aby działać prawidłowo. Oprócz tego potrzebuje również wystarczającej przestrzeni, aby umożliwić poruszanie się w i z samochodu bez dotykania podłogi. Aby określić prawidłową wysokość dla garażu dwusamochodowego, należy dodać dwie stopy do szerokości przestrzeni.

Szerokość garażu dwusamochodowego może wynosić do czternastu stóp, ale zazwyczaj jest to 15 lub 16 stóp (4,6 do 4,9 metra) szerokości. Wysokość dwusamochodowych drzwi garażowych wynosi siedem stóp, choć istnieją również modele ośmiostopniowe. Niestandardowe wysokości i projekt drzwi można kupić osobno. W przypadku garażu na dwa samochody najlepiej wybrać największy możliwy rozmiar. Jeśli Twój samochód jest mały, wąskie drzwi mogą być najlepszym rozwiązaniem.

Cena

Cena garażu na dwa samochody może wynosić od 15 862 do 137 574 USD i zależy od użytego materiału i zawartych w nim udogodnień. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów jest budowa garażu bez okien. W tym przypadku, właściciel domu będzie dostarczać niezbędne materiały. Pokrycie dachowe, wsporniki i gwoździe zostałyby zakupione przez wykonawcę w cenie od 3 000 do 5 000 USD. Istnieje wiele innych opcji dostępnych, jak również.

Cena dwóch samochodów garażu może być zaporowa dla niektórych ludzi. Jednak nie powinno to odkładać od zakupu jednego. Jeśli ustawisz budżet na projekt i poszukaj tanich opcji, możesz zbudować dwustanowiskowy garaż bez spłukiwania. Ponadto, można dopasować kolor garażu do zewnętrznej części domu. Wreszcie, cena garażu dwustanowiskowego będzie zależeć od rodzaju garażu, który wybierzesz, czy jest on dołączony czy odłączony.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *