Wykończenie poddasza – na co trzeba zwrócić uwagę?

Wykończenie poddasza - na co trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią przy wykańczaniu poddasza jest to, do czego wykorzystasz wykończoną przestrzeń. Istnieje wiele opcji dla tej przestrzeni i różni właściciele domów mają różne potrzeby. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Dodanie kanałów wentylacyjnych

Dodanie kanałów wentylacyjnych do wykończenia poddasza może być stosunkowo prostym zadaniem. Długość, szerokość i głębokość kanałów musi być określona przez odpowiednie pomiary legarów poddasza i ścian końcowych domu. Należy również wziąć pod uwagę odległość między końcami kanałów a ścianami zewnętrznymi. Po wycięciu kanałów, kolejnym krokiem jest przymocowanie dodatkowych desek do ścian kanałów. Te dodatkowe płyty muszą być zlicowane z płytą dolną i podłogową oraz przebiegać pionowo do górnej poprzeczki. Do zabezpieczenia płyt niezbędne są śruby i klej.

Dodanie suchej zabudowy

Jeśli wykańczasz poddasze, dodanie suchej zabudowy to świetny sposób, aby przestrzeń wyglądała bardziej jak pokój. Najpierw należy zagruntować nową płytę gipsowo-kartonową podkładem. Po wyschnięciu podkładu, pomaluj ją dwiema warstwami farby do suchej zabudowy. Zacznij od malowania sufitu pierwszy, a następnie przejdź do ścian. Sufit powinien być pomalowany na jaśniejszy kolor, ponieważ pokój na poddaszu dostaje mało naturalnego światła.

Dodanie izolacji

Dodanie izolacji na poddaszu jest skutecznym sposobem na utrzymanie komfortu w domu. Upewnij się, że izolacja nie blokuje odpowietrznika okapu i nie utrudnia wentylacji. Można kupić przegrody z kartonu lub tworzywa piankowego, aby zapobiec przeciekom powietrza. Izolacja powinna rozciągać się na zewnątrz i pokrywać całą zewnętrzną ścianę poddasza. Następnie zbuduj luźne wypełnienie do poziomu legarów.

Dodanie schodów

Dodanie schodów podczas wykańczania poddaszy może być podstępne, ponieważ istniejące schody często nie są zgodne ze standardami kodu budowlanego. Dodanie schodów może wymagać usunięcia części istniejących legarów, które przenoszą obciążenie z podłogi poddasza na ściany. Może to również wymagać przesunięcia ściany, aby pomieścić nowe schody. Stowarzyszenie Producentów Schodów oferuje kompleksowy przewodnik. Po uzyskaniu podstawowego zrozumienia kodów, można określić, jak obramować nowe schody.

Przeczytaj:  Ile energii zużywa mój dom jednorodzinny każdego dnia?

Dodanie łączności elektrycznej

Przed rozpoczęciem procesu wykończenia poddasza, ważne jest, aby dodać łączność elektryczną. Chociaż okablowanie poddasza nie jest obszernym projektem, powinno być wykonane przed zrobieniem czegokolwiek innego. Jest to również ważny krok bezpieczeństwa, ponieważ niewłaściwe okablowanie może spowodować pożar elektryczny. Dlatego wynajęcie profesjonalisty do wykonania okablowania jest dobrym pomysłem, aby uniknąć wspólnych problemów, z którymi borykają się właściciele domów DIY. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo okablować poddasze.

Dodanie klimatyzacji

Kiedy skończysz z konwersją poddasza, będziesz miał dodatkowy pokój, który możesz wykorzystać jako przestrzeń życiową. Ale możesz chcieć dodać klimatyzację do poddasza, aby przestrzeń była bardziej komfortowa. Aby to zrobić, skontaktuj się z Berico HVAC w Burlington, VT. Ta firma specjalizuje się w skomplikowanych projektach na poddaszu i ma doświadczenie, aby zapewnić wysokiej jakości instalację. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o dodawaniu klimatyzacji na poddaszu.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *