Linie średniego napięcia a budowa domu – co trzeba wiedzieć?

Linie średniego napięcia a budowa domu - co trzeba wiedzieć?

Podczas budowy nowego domu należy być świadomym zagrożeń związanych z pracą w pobliżu linii średniego napięcia. Jeżeli nie zabezpieczysz się przed elektrycznością statyczną, możesz zostać porażony przez iskrę z linii średniego napięcia. Elektryczność statyczna jest częstym źródłem łuków elektrycznych, które są potencjalnie śmiertelne. Większość porażeń prądem jest nieszkodliwa, ale niektóre mogą być śmiertelne. Na szczęście istnieją sposoby, aby ich uniknąć, wiedząc, jak prawidłowo się osłonić.

Materiały do ekranowania magnetycznego

Magnesy w liniach średniego napięcia są często pochłaniane przez budynki, więc konieczne jest ich zabezpieczenie za pomocą materiałów do ekranowania magnetycznego. Jest to niezbędny środek bezpieczeństwa i obecnie wiele firm stosuje te materiały w konstrukcji swoich budynków. Istnieją dwa rodzaje materiałów stosowanych do ekranowania: koks i włókno węglowe. Koks jest częstym wyborem, ponieważ jest stosunkowo niedrogi. Smukłe włókna włókna węglowego są mniej podatne na magnetyzm niż włókna. Włókna węglowe, których średnica jest mniejsza niż 0,1 um, mogą być stosowane w paście cementowej w ilości 0,54% objętości. Następnie można zastosować środki rozpraszające, takie jak lateks i opary krzemionki, aby zwiększyć skuteczność ekranowania nawet o 30 dB.

Najprostszym sposobem ekranowania przed falami elektromagnetycznymi jest zastosowanie osłony wykonanej z metalu nieżelaznego, np. miedzi. Są one powszechnie stosowane w komunikacji i przemyśle lotniczym. Innym rozwiązaniem są konstrukcje z ekranów metalowych. Ekrany metalowe są zwykle wykonane z aluminium i niklu, ale są przydatne do ekranowania na niższych częstotliwościach, jak również. Pozostałe materiały ekranujące wykonane są z cyny i miedzi.

Czy naprawić istniejący system, czy zainstalować nowy system średniego napięcia

Czy naprawić istniejący system średniego napięcia, czy zainstalować nowy do budowy domu zależy od rodzaju usługi elektrycznej i lokalizacji punktu serwisowego. Profesjonalny inżynier buduje systemy użytkowe i muszą one spełniać określone kody i normy. Nie ma ustawowego wymogu dotyczącego wymienionych części, ale większość lokalnych rozporządzeń elektrycznych wymaga umieszczenia na liście sprzętu, bieżni i przewodów. Wymieniony sprzęt nie zawsze jest dostępny i konieczna może być ocena w terenie. W takim przypadku do odizolowania transformatora zostanie użyty odłącznik z pełnym ostrzem.

Przeczytaj:  Jak długo obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?

Czy pracować w odległości do 10 stóp od napowietrznej linii wysokiego napięcia

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy i zdrowia dyktują, że należy zachować bezpieczną odległość od napowietrznej linii wysokiego napięcia. Administracja Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia oraz Narodowy Kodeks Bezpieczeństwa Elektrycznego regulują użycie sprzętu i procedur przy budowie i konserwacji w pobliżu linii napowietrznych. Jeśli budujesz dom lub firmę, powinieneś zawsze sprawdzić, czy nie pracujesz w odległości 10 stóp od napowietrznej linii wysokiego napięcia. Należy również zachować bezpieczną odległość podczas pracy na zewnątrz, np. podczas umieszczania drabin lub anten telewizyjnych.

Przy pracy w pobliżu napowietrznych linii energetycznych należy zachować szczególną ostrożność i unikać dotykania linii energetycznych lub przekraczania ogrodzeń podstacji. Ważne jest, aby unikać dotykania linii, a jeśli musisz, powinieneś również unikać pracy w pobliżu wody lub roślinności. Jeśli planujesz pracować w pobliżu linii energetycznej, powinieneś sprawdzić jej lokalizację przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Nie należy również wycinać żadnych drzew lub roślinności w pobliżu linii bez uprzedniego skontaktowania się z właścicielem lub operatorem.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *