Szopa na śmieci – czy potrzebujesz pozwolenia?

Szopa na śmieci - czy potrzebujesz pozwolenia?

Czy planujesz budowę wiaty na śmieci? Jeśli tak, musisz mieć pozwolenie na budowę. Ogólnie rzecz biorąc, szopa na śmieci większe niż 144 stóp kwadratowych wymaga pozwolenia na budowę. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas uzyskiwania pozwolenia. Upewnij się, że obszar drop-off jest łatwo dostępny i należy unikać umieszczania pojemników na trawiastym lub miękkim podłożu. Następnie wykonaj te proste kroki:

144 sq. ft. i większe szopy wymagają pozwolenia na budowę

Pozwolenie na budowę jest potrzebne, aby zbudować dowolną strukturę pomocniczą na swojej własności, ale szopa na śmieci nie jest wyjątkiem. Szopy, które są 144 stóp kwadratowych lub większe muszą mieć minimum 3,5-calowe betonowe stopy i być ustawione z powrotem co najmniej 5 stóp od linii nieruchomości. Jeśli szopa jest mniejsza niż 120 stóp kwadratowych, nie potrzebujesz stóp, ale istnieją pewne ograniczenia dotyczące lokalizacji.

Aby uzyskać pozwolenie na budowę, musisz mieć plan działki, badanie nieruchomości i pozwolenie. Badanie musi pokazać działkę i wszelkie istniejące struktury. Będziesz także potrzebował rysunków budowlanych, które muszą być minimum 1/4 cala na stopę. Jeśli szopa będzie prefabrykowana, może nie być potrzebne pozwolenie. Musisz również uzyskać certyfikat odszkodowania pracownika, jeśli będziesz wykonywać wszelkie prace budowlane samodzielnie.

Ubieganie się o pozwolenie na budowę

Jeśli planujesz budowę szopy na śmieci na swojej posesji, musisz ubiegać się o pozwolenie na budowę z wyprzedzeniem. Istnieje kilka wymogów, które muszą być spełnione, zanim będziesz mógł ubiegać się o pozwolenie na budowę. Po pierwsze, musisz przedstawić geodezyjny pomiar terenu, pokazujący istniejące budynki i plan działki. Trzeba też przygotować rysunki budowlane, najlepiej w skali 1/4″ na stopę. Ponadto należy dostarczyć pismo od właściciela nieruchomości zezwalające na budowę altany śmietnikowej. Być może będziesz musiał również przedstawić zaświadczenie o odszkodowaniu dla pracowników w związku z budową.

Przeczytaj:  Rodzaj dachu - który dach będzie najtańszy?

Gdy już masz plan, musisz przygotować wniosek. Musisz go całkowicie wypełnić i uzyskać notarialną zgodę. Plan terenu powinien pokazywać lokalizację istniejących budynków i odległości do linii własności. Plan terenu musi być zatwierdzony przez DCA i zawierać schemat zakotwienia. Szczegółowe plany budowy muszą być również podpisane i opieczętowane przez architekta lub inżyniera. Jeśli budujesz w parku lub wynajmujesz domy mobilne, być może będziesz musiał uzyskać zgodę na budowę w parku od hrabstwa. Należy posiadać aktualną licencję stanową oraz kartę kompetencji hrabstwa Lake.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *